Gradonačelnik Leskovca posetio Moravac Orion

Gradonačelnik Leskovca posetio Moravac Orion

Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović i šef poslaničke grupe SNS Zoran Babić posetili su FK...

Škola fudbala Moravac ORION

Škola fudbala Moravac ORION

Postani deo najboljeg kluba u Jablaničkom okrugu !  

Teško, ali zasluženo na vrhu

Teško, ali zasluženo na vrhu

Intervju predsednika Stankovića "Sportu" i portalu "Sportska strana Juga.

Moravac ORION Pobednik Kupa FSJO

Moravac ORION Pobednik Kupa FSJO

Finale Kupa Jablaničkog okruga 14. maja

 • Gradonačelnik Leskovca posetio Moravac Orion

  Gradonačelnik Leskovca posetio Moravac Orion

  nedelja, 17 novembar 2013 17:45
 • Škola fudbala Moravac ORION

  Škola fudbala Moravac ORION

  nedelja, 24 novembar 2013 18:25
 • Teško, ali zasluženo na vrhu

  Teško, ali zasluženo na vrhu

  nedelja, 13 april 2014 20:19
 • Moravac ORION Pobednik Kupa FSJO

  Moravac ORION Pobednik Kupa FSJO

  ponedeljak, 05 maj 2014 10:32

SLEDEĆA UTAKMICA

Omladinska liga Srbije- 25. kolo

MORAVAC ORION - PARTIZAN

Subota 28. april u 16:30

Mrštane - SC ORION

Rukovodstvo kluba

 

Jovan Stanković, predsednik Upravnog odbora

Miodrag Stojiljković, generalni sekretar

SPORTSKI CENTAR ORION

Sportski centar "Orion" u Mrštanu dom je fudbalera Moravac Orion.

Uz odličan glavni teren, u 2012. godine izgradjena su još tri travnata terena čime ja zaokružen fudbalsko - trenažni kompleks koji s pravom nosi epitet najbolje na jugu Srbije.

U novoizgradjenu zapadnu tribinu ugradjeno je 15 tona gvoždja i 160 kubnih metara betona. Za ogradjivanje Sportskog centra bilo je potrebno 1.500 metara žičane ograde.

  • MRŠTANE

   MRŠTANEPostali smo simbol i ponos našeg Mrštana.

  • MEDIJI O NAMA

   MEDIJI O NAMAMoravac Orion je u proteklim godinama igrama, rezultatima i ulaganjima zaslužio pažnju sportske...

  • PUT DO USPEHA

   PUT DO USPEHAZa samo dve godine, Moravac Orion je prešao put od baraža u Jablaničkoj okružnoj ligi, do mesta u...

Intervju predsednika Stankovića "Sportu" i portalu "Sportska strana Juga.

Titula jesenjeg prvaka Srposke lige Istok potvrdila je ozbiljnost i kvalitet rada u Moravac Orionu koji je postao vodeći klub u ovom delu Srbije.

 

Dok fudbaleri jesenjeg prvaka Srpske lige Istok odmaraju, stručni štab završava analize učinka u prvom delu prvenstva. U Mrštanu ne kriju da su izuzetno zadovoljni raspletom u finišu kada je Moravac Orion serijom od 6 uzastopnih pobeda zaposeo vrh tabele.

- Veoma teška polusezona je za nama, puna problema. Zbog povreda ključnih igrača već na početku sezone sam morao da menjam tim koji je uigravan na pripremama. U hodu sam menjao sastav, ali se pokazalo da sam napravio dobru selekciju i formirao tim od dvadeset igrača podjednakog kvaliteta. Posle dobrog starta, usledio je niz povreda koje su nas poljuljale, ali smo se brzo stabilizovali. Tim se uigravao, a u poslednjih 6 kola do izražaja su došli psiho - fizička pripremljenost i tehničko - taktička obučenost ekipe što nam je donelo sjajnu seriju pobeda i jesenju titulu - analizira učinak svog tima u jesenjoj polusezoni šef stručnog štaba Jovan Stanković.

Povrede Dalibora i Nenada Mitrovića, Djordjevića, Nikole i Vladimira Stefanovića, Milana Kostića, Markovića, Petrovića ostavile su posledice i na rezultate ?

- Pokazali smo da smo jedna od boljih ekipa u ligi. Da nije bilo ovoliko povreda, od starta bismo bili u samom vrhu tabele i sigurno bismo osvojili još neki bod više. Možda nam je čak i pomoglo to što smo morali da zbijemo redove i da igramo sa vrlo malo izmena. Igrači su verovali u sebe i bili svesni da moraju da iznesu na svojim ledjima teret čitave polusezone. Velika želja, znanje i vera u sebe su nam omogućili da u poslednjim kolima stignemo do titule.

Uradili ste analizu učinka kako ekipe, tako i svakog igrača pojedinačno ?

- Analiza je jasno pokazala da imamo najbolju odbranu u ligi, ali treba istaći da ni napad ne zaostaje. Postigli smo 20 golova, što je dobar učinak, posebno imajući u vidu da smo zbog povreda čak 10 utakmica igrali bez klasičnog špica. O ujednačenom učinku svih linija tima govori podatak da smo kao domaćini osvojili 19 bodova i primili 2 gola, od čega jedan iz penala. Na gostovanjima smo osvojili 14 bodova i primili samo 3 gola, od toga jedan sa bele tačke. Jedna smo od najdisciplinovanijih ekipa u ligi: u proseku smo dobili po 1 žuti karton po utakmici, a polusezonu smo završili sa samo jednim crvenim kartonom - kaže šef struke Moravac Oriona Jovan Stanković.

Plan priprema je napravljen i razradjen do najsitnijih detalja ?

- Pred nama su zimske pripreme koje ćemo početi već 23. decembra, gde ćemo odraditi 6 uvodnih treninga. Prozivka je zakazana za 12. januar kada i zvanično počinju pripreme koje će trajati do 15. feburara kada završavamo sa bazičnim pripremama. U tom periodu odigraćemo 2 utakmice, jednu za zonašem iz pomoravsko timočkog regiona 8. februara, a drugu 15. februara sa jednim beogradskim prvoligašem. Završni deo priprema obavićemo u Makedoniji, na Dojranskom jezeru, gde ćemo boraviti od 18. februara do 3. marta i odigrati 9 već zakazanih utakmica. Na pripremama ćemo raditi na otklanjanju grešaka uočenih u jesenjoj polusezoni sa ciljem da ekipa na psiho - fizičkom i tehničko - taktičkom planu bude maksimalno spremna za početak prolećne trke za bodove.

Proleće donosi neizvesnu trku za titulu i plasman u Prvu ligu Srbije ?

- Očekuje nas veoma teška borba na proleće jer želimo da ostanemo na vrhu. Nama kao klubu i našem gradu je to primarni cilj. U razgovorima sa čelnicima Grada Leskovca već su dogovorena sredstva koja će biti neophodna i obezbedjena od strane Grada i Sponzora za takmičenje u Prvoj ligi Srbije. U dogovoru sa Gradom i sponzorima radimo i planiramo na duge staze.

Postavili ste visoke ciljeve ?

- Na meni kao predsedniku i treneru i na igračima je da damo svoj maksimum kako bi zadržali prvo mesto i prošli prvi kroz cilj i ušli u Prvu ligu Srbije koja već godinama nedostaje našem gradu koji je s obzirom na tradiciju i veličinu zaslužuje. A zaslužuje i više od Prve lige. O tome kolika je posvećenost grada ostvarenju ovog velikog cilja svedoče i dogovori sa rukovodstvom grada koje pomno prati naše igre i rezultate, i to ne samo prvog tima već i mladjih selekcija. To pokazuje veliku želju za uspehom i ozbiljnost sa kojom grad pristupa ovom projektu da se u Leskovcu ponovo igra Prva liga.

U letnjem prelaznom roku angažovali ste pojačanja koja su ispunila očekivanja i donela jesenju titulu Moravac Orionu ?

- Očekivao sam više od nekih igrača, a za sada je jasno da su slobodni u izboru novog kluba Stefan Janković i Vladica Djordjević. Milan Kostić je zbog povrede propustio čitavu polusezonu, a poslednju utakmicu je odigrao 26. juna. Zbog toga će verovatno otići u neki klub van našeg okruga, ali mi na njega računamo već od leta sledeće godine. Važno je da pronadje klub u kome će moći da igra, a koliko znam blizu je dogovora sa Moravcem iz Predejana.

Ukupno gledano rezultati koje smo ostvarili govore da su igrači koji su od ranije tu, ali i igrači koji su došli tokom leta osim navedenih, imali male oscilacije, ali da su u kontinuitetu igrali veoma dobro. Nekima je bilo potrebno više, nekima manje vremena za prilagodjavanje, ali smo sve ukomponovali na vreme. Rezultat celokupnog mog rada i zalaganja fudbalera jeste titula jesenjeg prvaka.

Moravac Orion je postao pravi hit, a veliki broj igrača bi želeo da obuče dres Vašeg kluba ?

- Što se eventualnih pojačanja tiče, sve će biti jasno do 12. januara i početka priprema. Pratili smo igru većeg broja igrača van našeg okruga, jer mislimo da su oni najbolji iz našeg okruga već u Moravac Orionu. Pratili smo i igre većeg broja mladih igrača u Jablaničkom okrugu jer su takvi najinteresantniji za naš klub. Moravac Orion je jedan od retkih klubova koji daju šansu mladim igračima da igraju u prvom timu. To kao i naši rezultati i organizacija predstavljaju pravi magnet za mlade igrače sa čitavog juga Srbije.

Već ste dogovorili dolazaka nekoliko talentovanih igrača ?

- Prvo pojačanje ove zime je sedamnaestogodišnji Miroslav Trajković koji dolazi iz niškog Sindjelića. Reč je o mladom i talentovanom igraču koji je jesenju polusezonu igrao u niškom srpskoligašu, a prethodno je nosio dres niškog Radničkog. Trajković se već nalazi na spisku selekcije Srbije do 17 godina, a za njega su zainteresovani i neki supeligaši.Trajković se odlučio za naš klub zbog želje da napreduje i da dobije pravu priliku. Za njim je i jedna polusezona u kojoj je u Srpskoj ligi Istok u dresu Sindjelića odigrao 14 utakmica pa verujem da neće biti problem da se uklopi u naš tim, a po potrebi će igrati i u omladinskoj selekciji sa ciljem da pomogne da odbrane titulu jesenjeg prvaka lige FS RIS i da se plasiraju u Omladinsku ligu Srbije.

Na listi pojačanja su još dvojica mladih igrača ?

- Pristupio nam je i Miloš Dobrosavljević, jedan od najboljih igrača u omladinskom sastavu niškog Palilulca koji pripada grupi najboljih fudbalera u Omladinskoj ligi FS RIS. Dres našeg kluba nosiće i Filip Kostić, talentovani štoper koji dolazi iz leskovačke Sloge i koji ima iskustvo igranja u Kadetskoj ligi Srbije i koji će takodje dobiti pravu priliku da pokaže i nadogradi svoj talent.

Mladi igrači rado dolaze u Moravac Orion koji se nametnuo kao klub koji vodi računa i koji puno ulaže u svoje mladje selekcije ?

- I ove zime ćemo na pripremama pružiti priliku većem broju talentovanih mladih igrača da pokažu šta i koliko mogu. Najbolji medju njima će ići i na završne pripreme sa prvim timom u Makedoniju gde će moći da pokažu svoje znanje, talenat ali i želju da se dokažu i da uspeju kao igrači. Nadam se da će iskoristiti priliku i dati svoj puni doprinos kako u Srpskoj ligi tako i u Omladinskoj ligi. Na njih računamo u budućnosti, a kroz pripreme i takmičenje ih uvodimo u ekipu sa kojom želimo da se takmičimo u Prvoj ligi Srbije što bi bio veliki uspeh kako za mene kao trenera tako i za klub i sve igrače, a posebno za one mlade koji su budućnost našeg kluba.

Obavljeni su razgovori sa još nekim igračima ?

- Dolazi i talentovani golman srpskoligaša Kopaonika iz Brusa Miloš Ćirković (19 godina) gde u Srpskoj ligi Istok brani već godinu i po dana. Prethodno je proveo 6 godina u OFK Beogradu gde je prošao sve selekcije. Ćirković će i dalje braniti u Kopaoniku, ali kao pozajmljeni igrač Moravca, kako bi imao utakmice i bio spreman da konkuriše za dres sa brojem 1 u našem klubu od leta. Tada se očekuje odlazak našeg golmana Milana Mitrovića za koga je interesovanje pokazalo nekoliko klubova iz Italije. Ćirković će od leta sa Mladenovićem konkurisati za mesto medju stativama. Ne smemo da zaboravimo ni naše talentovane golmane u mladjim selekcija. Dragan Cakić je već dve godine bio na pripremama sa prvim timom, a verujemo da će pored njega i golman naših kadeta Andrej Mitić već za neku godinu biti ozbiljna konkurencija za dres sa brojem 1.

Titula je došla kao rezultat odličnog spoja mladosti i iskustva koji ste napravili ?

- I u narednom periodu ćemo pratiti i mlade igrače, ali i one iskusnije koji su neophodni za nove uspehe i napredak našeg kluba. To je uostalom i način igre i razmišljanja u našem klubu i koji se ne samo kod nas već i kod svih uspešnih klubova pokazao kao pravi i dobitna kombinacija.

Pre početka prvenstva, ali i tokom sezone, niste postavljali 1. mesto kao imperativ pred tim ?

- Na kraju smo ostvarili cilj koji smo podsvesno želeli. Drugim rečima ostvarili smo malo više od onoga što smo planirali jer smo bili zadovoljni i osvajanjame drugog ili trećeg mesta, s tim da bodovni zaostatak ne bude veći od 3 boda.

Sjajni rezultati nameću nove obaveze ?

- Ono što smo do sada ostvarili meni kao predsedniku i treneru, svima u klubu a najviše fudbalerima prosto nameće obavezu da radimo još više kako bi zadržali poziciju na kojoj smo završili prvu polovinu prvenstva. Želimo da unapredimo našu igru, a verujem da većina fudbalera može ravnopravno da se nosi i sa ekipama iz Prve lige. Mišljenja sam da su igrači svesni da imaju taj kvalitet i da neće dopustiti da ispuste ovakvu šansu koja se retko i teško dobija. Sve što nam je potrebno jeste da nas mimoidju povrede i da kompletni odigramo prolećnu polusezonu. To bi bilo i najveće pojačanje za naš klub - kaže Jovan Stanković.

Nova godina donosi nove izazove i nove, još više ciljeve ?

- Verujem da ćemo postavljene ciljeve ostvariti svojim radom, znanjem i kvalitetom koji posedujemo. U svoje ime i u ime kluba svim našim navijačima i svim gradjanima želim srećnu i uspešnu novu 2014. godinu - poručuje na kraju Novogodišnjeg intervjua predsednik i trener Moravac Oriona Jovan Stanković.

Godina za godinom ... I svaka bolja i uspešnija od prethodne. Barem kada je u pitanju Moravac Orion. Ljubitelji fudbala u leskovačkom kraju se nadaju da će klub na čijem je čelu Jovan Stanković nastaviti tradiciju i u 2014. godini ostvariti još veće uspehe. Sledeći stepenik je Prva liga Srbije !